34880 Kartal / İSTANBUL
0216 452 50 88
info@sonaylift.com

TS EN 81-20 Yeni Yönetmelik ile Asansörlerde Yeni Güvenlik Dönemi

Teknoloji Sizi Yükseklere Taşıyacak

TS EN 81-20 Yeni Yönetmelik ile Asansörlerde Yeni Güvenlik Dönemi

Son Sandartalara Uygun Çözümler Üretiyoruz

Sonaylift olarak asansör piyasasında son standartlara uygun çözümler üretiyoruz. Asansör fiyatlarında uyguladığımız politikalarımız ile hem müşterilerimize en uygun fiyatlı asansörleri sunuyor hemde son yönetmeliklerin gerekliliklerini yerine getiriyoruz.

Asansörlerde Yeni Güvenlik Dönemi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ‘Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliği’ Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yapının veya binanın kullanım amacına göre tasarlanacak asansör sayısıyla her bir asansörün beyan hızı, beyan yükü ve kumanda türünün belirlenmesi için oluşturulan ‘trafik hesabı’, asansör yaptırıcısı veya bina sorumlusu tarafından yapının özelliğine, kullanım amacına ve şartlarına uygun olacak şekilde yetkili mühendise yaptırılacak.

 Asansörlerde 1 Eylül 2017 miladı

İlgili ruhsat makamı tarafından 1 Eylül‘den sonra onaylanan asansör avan veya uygulama projelerine uygun olacak şekilde piyasaya arz edilen asansörlerin periyodik kontrolünde ve tescilinde ise TS EN 81-20 ve TS EN 81-50 standartlarında yer alan yapım ve montaj için güvenlik gereklilikleri talep edilecek. Sonaylift asansör bakım ,asansör tamiri ,asansör servisliği, asansör montajı, asansör arızaları,  asansör onarım konularında Tekirdağ’dan Sakarya’ya, Çorlu’dan Gebze’ye tüm İstanbulda hizmetinizde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir